Strona ks. Macieja Jastrzębskiego

Jesteśmy obecni w Betlejem

15. stycznia 2015 . przez xmj

Z woli papieża Franciszka od I niedzieli Adwentu 2014 r. do 02 lutego roku 2016 w całym Kościele trwa Rok Życia Konsekrowanego. Modlimy się o nowe powołania, pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy poświęcili Bogu swoje życie. Z mojej parafii dar powołana otrzymały trzy kobiety: s. Agnieszka  Burak z Dulskich Rumunek – klaryska, s. Zofia Bielanowska z Wilczewa – pasterka od Opatrzności Bożej, s. Maria Cecylia Cieślak z Kamionki – służebniczka Niepokalanego Poczęcia NMP.

W wigilię Bożego Narodzenia ok g. 17.00 otrzymałem e-maila od Sióstr Karmelitanek Bosych z Betlejem, które odwiedziłem 7 lat temu. Tekst zamieszczam poniżej. To piękny znak czasu, gdy w Wigilię Siostry Karmelitanki z Betlejem zapewniają o swej przyjaźni i modlitwie. I najważniejsze jest to, że jesteśmy TAM obecni w głębokiej siostrzanej przyjaźni i modlitwie. Smutne i biedne byłoby nasze życie bez konsekrowanego życia…

Zapraszam do obejrzenia filmu o niezwykłym i świętym życiu „Małej Arabki” – karmelitanki z Betlejem, która wkrótce zostanie kanonizowana.

 

Betlejem