Strona ks. Macieja Jastrzębskiego

Złóż życzenia Jezusowi…

14. grudnia 2007 . przez xmj

Każdy, kto miał szczęście zejść do Groty Narodzenia w Betlejem (na fotografii), pochylić się nad tą srebrną gwiazdą, doskonale wie i czuje, jakie znaczenie religijne, historyczne, emocjonalne dla każdego chrześcijanina ma to miasto zwane Domem Chleba. Dzisiaj Betlejem odgradza od świata wysoki mur, druty kolczaste i żołnierze z bronią gotową do strzału. Chrześcijanie palestyńscy masowo uciekają z Betlejem i z całej Ziemi Świętej. Odsetek chrześcijan w Ziemi Świętej w ciągu kilkudziesięciu lat spadł z 20 do 2 procent. To w Betlejem odwieczne Słowo stało się Ciałem i zamieszkało wśród nas. Dlatego stało się bogactwem świata i naszym wszystkim. Tam jest każdego dnia Boże Narodzenie. Warto więc pamiętać o tym mieście Dawida, rozmawiać, modlić się za betlejemitów, wspomagać kupując pamiątki z tego miejsca.

W Karmelu betlejemskim mieszkają, pracują i modlą się w międzynarodowej wspólnocie siostry z Polski. Pozdrawiam s. Lucunę – przeoryszę i cały Karmel. Trwajcie tam w naszym imieniu. Nie wyjeżdżajcie, bo kto wtedy zostanie z Jezusem w Betlejem?

Lubimy sobie składać życzenia z okazji Bożego Narodzenia: prosto w oczy, sms-em, e-mailem, pocztą. O Jezusie zapominamy. A to przecież Jego urodziny. Niech Cię Panie Jezu wszyscy ludzie kochają, abyś już nie musiał cierpieć i umierać za nas …

 

Zapraszam do składania życzeń Jezusowi: