Strona ks. Macieja Jastrzębskiego

Złóż życzenia Jezusowi…

14. grudnia 2007 . przez xmj

Każdy, kto miał szczęście zejść do Groty Narodzenia w Betlejem (na fotografii), pochylić się nad tą srebrną gwiazdą, doskonale wie i czuje, jakie znaczenie religijne, historyczne, emocjonalne dla każdego chrześcijanina ma to miasto zwane Domem Chleba. Dzisiaj Betlejem odgradza od świata wysoki mur, druty kolczaste i żołnierze z bronią gotową do strzału. Chrześcijanie palestyńscy masowo uciekają z Betlejem i z całej Ziemi Świętej. Odsetek chrześcijan w Ziemi Świętej w ciągu kilkudziesięciu lat spadł z 20 do 2 procent. To w Betlejem odwieczne Słowo stało się Ciałem i zamieszkało wśród nas. Dlatego stało się bogactwem świata i naszym wszystkim. Tam jest każdego dnia Boże Narodzenie. Warto więc pamiętać o tym mieście Dawida, rozmawiać, modlić się za betlejemitów, wspomagać kupując pamiątki z tego miejsca.

W Karmelu betlejemskim mieszkają, pracują i modlą się w międzynarodowej wspólnocie siostry z Polski. Pozdrawiam s. Lucunę – przeoryszę i cały Karmel. Trwajcie tam w naszym imieniu. Nie wyjeżdżajcie, bo kto wtedy zostanie z Jezusem w Betlejem?

Lubimy sobie składać życzenia z okazji Bożego Narodzenia: prosto w oczy, sms-em, e-mailem, pocztą. O Jezusie zapominamy. A to przecież Jego urodziny. Niech Cię Panie Jezu wszyscy ludzie kochają, abyś już nie musiał cierpieć i umierać za nas …

 

Zapraszam do składania życzeń Jezusowi:

37 komentarzy do “Złóż życzenia Jezusowi…”

 1. Komentarz numer 1 przez: cerem

  hmmm… czego Ci Panie Jezu życzyć. Może tego, abyś był dumny z ludzi, abyś nie musiał się za nas wstydzić przed Ojcem. Wiele miłości Tobie i nam wszystkim. Adventum Domini.

 2. Komentarz numer 2 przez: Anula

  Jezu, z mojego malutkiego, ale za to szczerego serduszka życzę Ci, żeby wszyscy potrafili doceniać to, co otrzymują od Ciebie, żeby umieli dziękować i cieszyć się z Twojej obecności każdego dnia.

 3. Komentarz numer 3 przez: zagubione_myśli

  Jezu, ja ze swej strony życze Cie, aby Twoje Slowo trwalo wiecznie, aby stało sie jeszcze wiekszym autorytetem i abys Byl z nas dumny…Chce Ci rozwniez podziekowac, podziekowac za to ze Byles, Jestes i Bedziesz w moim zyciu!!Dziekuje za kazdy dzien.

 4. Komentarz numer 4 przez: sss

  Panie Jezu życzę Ci abyś cały czas wychwalany, wysławiany przez ludzi Cię kochających. Amen

 5. Komentarz numer 5 przez: Pati

  ,,Gdy przyjdzie ta noc
  święta a taka zwykła,
  gdy zapali sie gwiazdka, co wzywa
  rodzinę do stołu…
  Przyjdź, usiądź, zdmuchnij świeczki…
  masz urodziny…

  A człowiek…
  Człowiek połamie się opłatkiem,
  zaśpiewa kolędę
  usiądzie przy choince
  i nie zauważy
  zę Ty cichutko
  głosem dziecka
  wciąż wołasz
  JUŻ JESTEM”

  Jezu! Życzę Ci…
  By noc wigilijna była ciepła, a stajenka przytulna…aby gwiazda betlejemska świeciła tak jasno by pasterze nie zabłądzili…by Medrcy nie zawiedli i zjawili się we wrotach stani a potem wrócili na Wschód, szerokim łukiem omijajac Heroda…

  a poza tym…aby na Pasterkę, do żłobka KAŻDY przyniósł Ci drobiazg – czyste serce napełnione miłością, dobry uczynek, dar nawrócenia, ufną wdzięcznośc lub po prostu piękną radośc, że w końcu JESTEŚ…

 6. Komentarz numer 6 przez: gusia

  w dniu twych narodzin życze Ci byś nie żałował poświęcenia dla ludzi by ludzie pokochali Cię tak jak ja Cie kochał i w noc twych narodzin wszyscy poszli Cie przywitać i składać Ci pokłon by coraz więcej ludzi szykowało dla Ciebie mieszkanie w Swoich sercach Życzę Ci żebyś jak będziesz na nas patrzył z domu Naszego Ojca nie wstydził się naszych czynów tylko żebyś był z nich dumny. Życzę Ci jeszcze Żebyś Był Tak WAŻNY W ŻYCIU INNYCH JAK BARDZO JESTEŚ WAŻNY W MOIM ŻYCIU i żeby każdy potrafił otworzyc swe serce przed innymi ludźmi jakbyś Ty nimi był bo mieszkasz w każdym z nas i jeszcze Żebys zawsze miał do kogo przyjśc by nigdy nie zabrakło dobrych ludzi….

 7. Komentarz numer 7 przez: Natalia

  życzę Ci Boże Bożego Narodzenia.

 8. Komentarz numer 8 przez: Paulina

  Byś znalazł miejsce..ciepły kąt, który będzie rozwarty…żebyś znalazł serca, w których będzie Ci dobrze…

 9. Komentarz numer 9 przez: Agata G.

  „Nie było miejsca dla Ciebie-w Betlejem, w żadnej gospodzie,- i narodziłeś sie Jezu- w nędzy,ubóstwie i chłodzie.Nie było miejsca, choć chciałeś-Zimnym otworzyć swe serce-i kres miłością położyć-łzom,nędzy i poniewierce.”
  Życzę Ci kochany Jezu, abyś przychodząc w tą cichą noc, mógł narodzić się w naszych sercach.Aby nasza radość z Twego Narodzenia trwała jak najdłużej w naszych domach, rodzinach,parafiach.Żebyśmy jak pastuszkowie niegdyś do Betlejem pospieszyli na pasterkę i witając Ciebie- naszego Pana zaśpiewali Ci z wielką radością.”Bóg się rodzi, moc truchleje-Pan niebiosów obnażony…”
  Drogi Jezu , aby ta Cicha i Święta noc trwała zawsze, aby nasze domy, którymi są nasze serca były gotowe zawsze na Twoje Narodziny…

 10. Komentarz numer 10 przez: zagubiona_w_nadziei

  *? A czym jest Miłość? ? spytała pustynia.
  ? Miłość jest jak sokół, który krąży nad twoimi piaskami. Dla niego jesteś najbujniejszą zielenią, do której zawsze powraca ze zdobyczą. On zna twoje skalne urwiska, twoje wydmy i twoje góry, a i ty jesteś dla niego najbardziej szczodra.*

  Myślę, że przesłania o miłości Bożej do nas tłumaczyć nie trzeba 🙂

  tak więc życzę Ci Jezu, żeby wszyscy dostrzegli tą ogromną i bezinteresowną miłość, jaką nam dajesz.

 11. Komentarz numer 11 przez: ćpaula

  by Ci w żłóbku było w stópki ciepło
  gdy anioły włączą ogrzewanie
  zasilane płomieniem serc
  grzesznych niepokornych
  lecz oddanych

 12. Komentarz numer 12 przez: Misia

  Tak jak każda niewiasta oczekująca narodzin swojego dziecka jest pełna radości, tak i my, razem z Maryją każdego roku z niecierpliwością czekamy na tę Noc Szczęścia, która dała nam Twoje Wieczne Światło.
  Życzę Ci Jezu, niech to Światło wskazuje nam proste drogi, żebyś zawsze był dumny ze swoich owieczek. Żeby te zabłąkane odnalazły drogę do Twojego Tronu.
  …..może w tę noc wigilijną nie jedno serce otworzy sie dla Ciebie?

 13. Komentarz numer 13 przez: dmnk

  Życzę Ci Jezusku:
  * grzecznych aniołków, aby mogły się nami opiekować,
  * pożytku z mirry, kadzidła i złota,
  * aby twa gwiazda nigdy nie zgasła,
  * aby ludzie uwierzyli, że narodzony człowiek to Bóg,
  * aby pamiętali że to TWOJE urodziny,

  na koniec,
  aby rodzice w końcu założyli Ci ten internet bo dodzwonić sie do ciebie nie można. Chociaż mail by był 🙂

  i w skrócie: WESOŁYCH ŚWIĄT

 14. Komentarz numer 14 przez: teofila

  ŻYCZĘ CI, PANIE NASZ MALUTKI, ABYŚ NIE MUSIAŁ PATRZEĆ NA LUDZI ZE ŁZAMI W OCZACH I OBAWĄ O ICH ŻYCIE WIECZNE, BYŚ WIDZIAŁ ,ŻE TWOJA OFIARA NIE POSZŁA NA MARNE.

 15. Komentarz numer 15 przez: Krzysiek

  Panie Jezu, życzymy Ci, aby każdy 25 grudnia obchodził Twoje urodziny i nie zabierał Ci Twojego swięta…

 16. Komentarz numer 16 przez: marr

  Drogi Panie Jezu! To już Twoje 2007 urodziny, więc pewnie przez te 2 tysiąclecia życzono Ci już wszystkiego co tylko możliwe [i szczególnie podobają mi się te życzenia numer 13 😉 ] także zadanie postawione przede mną nie jest łatwe 😉 W takim razie życzę Ci dużo uśmiechu… radości…. pociechy z dzieci(?)… owocnej pracy… (ech… składanie życzeń to nie jest moja najmocniejsza strona) hmm… i ogólnie wszystkiego najlepszego 😉

  Z poważaniem
  M.

 17. Komentarz numer 17 przez: Asia

  Panie Jezu!!!chciałabym życzyć Ci wszystkiego, co najlepsze…ale szczególnie tego, byś był zadowolony ze swych „OWIECZEK”, aby każda z nich przynosiła Ci wiele radości. Mam nadzieję, że dla wielu ludzi Boże Narodzenie obchodzone co roku, nie będzie tylko kartką z kalendarza i dniem wolnym od pracy…niech ludzie poczują te święta i niech spędzą ja razem z Tobą i z rodziną, niech będą zadowoleni z tego, że Cię mają…bo to największy skarb:)

 18. Komentarz numer 18 przez: Łukasz_91

  Najukochańszy Panie Jezu…Życzę Ci, aby Twoje nadchodzące urodziny były dla nas wszystkich okresem szczególnym. W gronie najbliższej rodziny, przyjaciół, będziemy świętować Twoje przyjście. Życzę Ci, Jezu, abyś zagościł w wielu ludzkich sercach, abyś znalazł tam to wszystko, czego pragniesz: dużo miłości, dobroci, wiele łask. Życzę Ci również owocnej pracy, abyś nawrócił wielu ludzi na tą właściwą drogę zmierzającą do Boga. Wesołych Świąt:)

 19. Komentarz numer 19 przez: D.D.

  ? wytrwałosci w kontroli nad człowiekiem,
  ? zrozumienia dla ludzkiej niedoskonałosci,
  ? sympatii dla istoty ludzkiej,
  ? by każde Twoje dzieciątka odnalazla droge ku zbawieniu.

  Wypisane przekladowe punkty bylyby nadto formalne gdyby byly tylko trescią. Trudne jest zlozyc zyczenia do Ciebie piszac tekst tak de facto pusty w srodko. Same literki czy system znakow nie moga w pelni oddac tego co czuje, na co licze, wierze jednak, iz moje zaangazowanie chrzescijaskie jak i zarówno wartosci jakimi sie kieruje pokazują Ci to co naprawde odczuwa moja dusza, i czym kieruje się moj rozum…

 20. Komentarz numer 20 przez: K.

  A ja życzę po prostu dużo cierpliwości do mnie i do głupstw, które ciągle robię… I cierpliwości do wszystkich ludzi, bo takich jak ja jest dużo więcej. Kochaj nas, a wszystko będzie dobrze 🙂

Napisz komentarz

Nick

Mail (wymagany)(nie będzie publikowany)

Strona www