Strona ks. Macieja Jastrzębskiego

Znów na nas napadli? Wolność i rozwolnienie.

12. listopada 2011 . przez xmj

Obserwując obrazki w mediach z 11.11.11. można odnieść wrażenie, że znów ktoś na nas napadł… Widzieliśmy zmanipulowane przekazy. Pokazano tylko część prawdy. Wielka rzeka Marszu Niepodległości szła w spokoju, ciesząc się z niepodległości. Można to oglądać na FB, YT. Nie znajdziemy tego w komercyjnych stacjach. Lewacy wezwali pomoc z zagranicy (wnuków tych, którzy mordowali nas w Oświęcimiu i podczas II Wwojny Światowej!), bo sobie nie radzą w Polsce…?

Mimo prowokacji, sprowadzania zadymiarzy z Niemiec, walk ulicznych warto zapytać o nasz dzisiejszy patriotyzm. Karol Wojtyła pisał kilkadziesiąt lat temu : „Ojczyzna – kiedy myślę – wówczas wyrażam siebie i zakorzeniam, mówi mi o tym serce, jakby ukryta granica, która ze mnie przebiega ku innym, aby wszystkich ogarniać w przeszłość dawniejszą niż każdy z nas: z niej się wyłaniam… gdy myślę Ojczyzna – by zamknąć ją w sobie jak skarb, pytam wciąż, jak go pomnożyć, jak poszerzyć tę przestrzeń, którą wypełnia.”

Jak wyrażam siebie i zakorzeniam? Walką z krzyżem, religią, Kościołem? A może zdejmując orzełka z koszulki sportowców? Jak ten skarb pomnożyć i powiększyć? Chyba można to uczynić: piękną polską mową, śpiewem i znajomością pieśni patriotycznych, modlitwą za ojczyznę, dotrzymanym słowem, obecnością strażaków na galowo i ze sztandarem na Mszy za ojczyznę w Jej święto (to chyba oczywista oczywistość!). No bo któż ma stać na straży, czuwać, bronić, jednoczyć jak nie Rycerze Floriana? Jeśli  sztandar i mundur jest dla kogoś ciężarem, to niech go zdejmuje czym prędzej i nie profanuje. Ja się boję takich mundurowych, którzy zawodzą w czasie pokoju i spokoju. A co będzie w chwili zagrożenia?

Jeśli my dzisiaj nie zadbamy o wychowanie młodego pokolenia, nie damy przykładu, nie powiesimy flagi, to znów na nas napadną „odważni”  chłopcy w zamaskowanych twarzach  z kawałkiem chodnika w ręku. I nie dziwmy się, że zamiast wolności mamy rozwolnienie...

4 komentarze do “Znów na nas napadli? Wolność i rozwolnienie.”

 1. Komentarz numer 1 przez: justysia91

  Polak ma to do siebie, że jest leniwy i nie bardzo chce mu się coś robić, jeśli nie ma nad nim bata. Polak ma też głęboko zakorzenioną funkcję obronną, jeśli tylko dzieje się coś, co zakłóca spokój, ktoś narusza terytorium,(…), to Polak potrafi wziąć cztery litery i powalczyć o swoje. Chyba że jestem naiwna
  niemniej zdecydowanie powinno się wpajać od najmłodszych lat znaczenie bycia Polakiem- patriotą, żeby młody obywatel był świadomy tożsamości i dumnie prezentował swój kraj.

 2. Komentarz numer 2 przez: ktoś

  Sytuacja była przewidywalna. Dziwię, się jak można było zezwolić na dwie przeciwne sobie demonstracje. Niestety władze stolicy nie zdały egzaminu. Co więcej rodzą się pytania o bezpieczeństwo obywateli.

 3. Komentarz numer 3 przez: afro

  mądra notka – dziękuję…

 4. Komentarz numer 4 przez: 1125

  Proszę Księdza, najlepsze jest to jak Blumstein w jednej z wypowiedzi wyraził się, że to ”Wasze święto” Nie kłamał!
  Bo 11.11. to Nasze święto, nie ich….

Napisz komentarz

Nick

Mail (wymagany)(nie będzie publikowany)

Strona www