Strona ks. Macieja Jastrzębskiego

Zapisani w niebie

3. lipca 2016 . przez xmj

Tatry_2006_065

Z dzisiejszej Ewangelii: „Wróciło siedemdziesięciu dwóch z radością mówiąc: ”Panie, przez wzgląd na Twoje imię nawet złe duchy nam się poddają”. Wtedy rzekł do nich: ”Widziałem szatana spadającego z nieba jak błyskawica. Oto dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach, i po całej potędze przeciwnika, a nic wam nie zaszkodzi. Jednak nie z tego się cieszcie, że duchy się wam poddają, lecz cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie”.

Czytając ten fragment Ewangelii, przyszło mi na myśl pytanie: jak można się zapisać do nieba? Na dzisiejszych Mszach postawiłem to otwarte pytanie moim parafianom: co zrobić, aby nasze imiona były TAM zapisane ?

Odpowiedź przyszła sama, gdy spojrzałem na obecnych w świątyni: BYĆ RAZEM WE WSPÓLNOCIE KOŚCIOŁA! TRWAĆ NA MODLITWIE! CIESZYĆ SIĘ RAZEM SWOJĄ OBECNOŚCIĄ!

Widzę, że ci, którzy wychodzą z kościoła są o wiele lepsi i radośniejsi od tego momentu, gdy tam wchodzili przed godziną…Nie spieszą się do domów. Lubią tworzyć słynne „kółeczka” przed świątynią. To właśnie ONI zapisali swoje imiona w niebie!

Jeden komentarz do “Zapisani w niebie”

  1. Komentarz numer 1 przez: kasia

    Kazdy z nas

Napisz komentarz

Nick

Mail (wymagany)(nie będzie publikowany)

Strona www