Strona ks. Macieja Jastrzębskiego

Ucałowałem i dotknąłem znaku miłości

6. września 2015 . przez xmj

SONY DSCSONY DSCDzisiaj spotkał mnie wielki zaszczyt i radość, że mogłem w parafii Dobrzyń n. Drwęcą ucałować ten wędrujący krzyż, który podarował nam w 1984 roku św. Jan Paweł II. Powiedział wtedy do nas (miałem wówczas 17 lat): „Droga młodzieży, na zakończenie Roku Świętego powierzam wam znak tego Roku Jubileuszowego: Krzyż Chrystusa! Nieście go na cały świat jako znak miłości Pana Jezusa do ludzkości i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym jest zbawienie i odkupienie.” (św. Jan Paweł II, Rzym, 22 kwietnia 1984).

Krzyż i Ikona wędrują i opowiadają historie życia tylu ludzi z każdego kontynentu: milionów dotknięć, przytuleń, ucałowań. Z bliska można zobaczyć jego „umęczenie” ludzkimi dotknięciami. A słowa św. Jana Pawła II jakże są aktualne dzisiaj: to znak miłości Boga do człowieka. Większego i głębszego znaku miłości nie było i nie będzie!

W dekanacie Dobrzyń n.Drwęcą Znaki Światowych Dni Młodzieży będą gościły w sanktuarium Matki Bolesnej w Oborach w piątek 11.09. od g. 15.00 do 22.00. Zapraszam na spotkanie z miłością. Znaki w Diecezji Płockiej.

 

 

Napisz komentarz

Nick

Mail (wymagany)(nie będzie publikowany)

Strona www