Strona ks. Macieja Jastrzębskiego

Relikwie św. Kamila (Stocha) wieziemy…

18. lutego 2014 . przez xmj

DSC_0164

W poniedziałek rano zadzwonił telefon stacjonarny. Numer nie wyświetlił się. Podniosłem słuchawkę. Rozmowa została nagrana: Posłuchaj >>

Znalazłem w sieci sprawców tej rozmowy – żartu? Nie mam zamiaru reklamować tej stacji, bo sami redaktorzy już się odpowiednio „zaprezentowali”. To smutny żart, ale jak widać niektórym ludziom, w demokratycznym państwie, religijność mistrza olimpijskiego przeszkadza…

Liturgia czytań na zbliżającą się 7 niedzielę zwykłą zachęca,  abyśmy stawali się świętymi: „Bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty, Pan, Bóg wasz!” (Kpł 19,1-2.17-18),  „Czyż nie wiecie, że jesteście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was?” (1 Kor 3,16-23), „A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.” (Mt 5,38-48).

Ciśnie się na klawiaturę pytanie co to znaczy być świętym dzisiaj? Odpowiedź daje nam Kamil Stoch, podwójny Mistrz Olimpijski i zarazem zwyczajny chłopak spod samiuśkich Tater:

Być świętym w tych zwariowanych czasach, to znaczy być normalnym i nie gwiazdorzyć: robić swoje i to, co nakazuje sumienie, mieć marzenia, spełniać je, nie wstydzić się swojego patriotyzmu i rodziny, swojej religii. Czymś normalnym zatem jest to, że wysportowany młody człowiek znajduje czas na niedzielną Eucharystię, że bierze do ręki Biblię i na tej Mszy czyta Słowo Boże.

Kamil swoim świadectwem po mistrzowsku przywrócił porządek normalności. Dlatego niektórym tak bardzo przeszkadzają normalne słowa, zachowanie i piękne gesty Skoczka i jego kolegów.  Stąd ci, którzy kochają nienormalność szukają sposobów, aby ośmieszyć to, co dobre, piękne, normalne czyli święte.

ps

Ciekawe, jak Pan Kamil skomentowałby te wieści, że został kanonizowany przez (…) ?

6 komentarzy do “Relikwie św. Kamila (Stocha) wieziemy…”

 1. Komentarz numer 1 przez: jola

  W dzisiejszych czasach dla niektórych ludzi nie ma żadnych granic. Wydaje im się. że są zabawni i fajni a tymczasem wychodzą na kompletnych głupków.

 2. Komentarz numer 2 przez: ktoś

  A ja się uśmiałam i spojrzałam na to z innej strony. A może Kamil będzie świętym? Kto wie? Przecież zwyczajni ludzie też bywają świętymi… czego Kamilowi, Państwu i sobie życzę.

 3. Komentarz numer 3 przez: xmj

  też Mu tego życzę, aby został świętym Skoczkiem i o Jego relikwie już trzeba się starać…

 4. Komentarz numer 4 przez: xmj

  …a dziś moi koledzy przywieźli mi relikwie św. Justyny Kowalczyk! Dziękuję ks. JW i ks. AR za ten dar..

 5. Komentarz numer 5 przez: konrad

  a jaki problem proszę księdza z Tym że chcieli sobie zrobić żart? trochę dystansu… i więcej luzu.. nie można sie tak na wszystkich złościć..

 6. Komentarz numer 6 przez: xmj

  a czy ja się tak złoszczę…? Wkurza mnie, że jak ktoś pokaże swoją wiarę i nie boi się jej świadectwa, to zaraz posądzają go o nawiedzenie (i np. wiozą jego relikwie): Maryja była nawiedzona i źle na tym nie wyszła…
  ps dziś moi koledzy przywieźli mi relikwie św. Justyny Kowalczyk – każdy by chciał je mieć… fajnie jest być świętym! i mieć relikwie!

Napisz komentarz

Nick

Mail (wymagany)(nie będzie publikowany)

Strona www