Strona ks. Macieja Jastrzębskiego

Idź do kościoła!

23. października 2013 . przez xmj

1393950_741560919194841_829894097_n

„To jest centrum Kościoła: nieść Jezusa. Gdyby się zdarzyło, że Kościół Go nie niesie, jest Kościołem martwym. Rozumiecie? On musi nieść Jezusa, miłość Jezusa, moc Jezusa” – mówił dzisiaj papież Franciszek. Dobrym komentarzem do słów Franciszka jest to powyższe zdjęcie z napisem:” idź do Kościoła i nie czekaj, aż Cię zaniosą”. Bo TAM jest Jezus, miłość, moc, życie. Dlaczego ludzie nie korzystają z tego DARU? Wierzą bardziej magikom, mediom, hochsztaplerom, horoskopom, wróżkom… i czekają aż ich zaniosą w pięknej, dębowej trumnie – po co?

W ostatnią niedzielę liczyliśmy obecnych wiernych w na Mszach świętych oraz przyjmujących Komunię. Wiem, że wielu parafian wyjechało za chlebem na obczyznę, niektórzy wierni odeszli do Domu Ojca, niektórzy chorują, inni poszli na grzyby i ryby, jeszcze inni pojechali do innego kościoła. A są i tacy, których trzęsienie ziemi nie wypędzi z domu lub ze sklepu do kościoła. A pewnie i Strażacy nie zdążyli wrócić z sobotniej zabawy… Na nic też zdaje się obrzydliwy medialny atak na Kościół Jezusa Chrystusa, którego bramy piekielne nie przemogą… a cóż dopiero media?

Dziękuję moim Parafianom za obecność na niedzielnej Eucharystii i Wasze świadectwo. W ostatnią niedzielę na Eucharystii było nas 420 osób, to jest 31% wszystkich zameldowanych i mieszkających na terenie parafii. To jest ta świadoma wspólnota ludzi wierzących, którzy nie czekają na to, aż ich ktoś zaniesie do kościoła wbrew ich woli – w dniu pogrzebu. Bo po co…? Idą sami!

PS jakoś media poprawne politycznie nie odnotowały co dzisiaj mówił i czym zaskakiwał po raz kolejny Franciszek … znudziły się? Czy nic „ważnego dla niech” nie powiedział?

13 komentarzy do “Idź do kościoła!”

 1. Komentarz numer 1 przez: makala

  kiedyś chodziłam a teraz, po co? nie chce chodzić na Msze nie chce wierzyć w Boga, po co ?

 2. Komentarz numer 2 przez: xmj

  Po to, żeby żyć! Mieć to życie w sobie „Kto spożywa moje Ciało, ma życie wieczne”. Oddychać Bogiem w Jego Słowie, Komunii, Liturgii, w Zgromadzeniu razem z innymi. Najgorsze to znudzenie życiem! Życzę odwagi i męstwa wiary!

 3. Komentarz numer 3 przez: makala

  żyję i nie jestem znudzona życiem…tylko zastanawia mnie fakt jak Bóg będąc miłością stworzył T A K I świat, gdzie jest bieda, cierpinie, nienawiść gdzie jest więcej zła niż dobra, jak Bóg będąc miłością może patrzeć na TO – swoje dzieło i milczeć – jesli, w ogóle jest i jeszcze „dawać” krzyż jako godło nad chrześcijaninem i zdwać się mówić ” patrz zabiłem dla ciebie Swego Syna więc ty też cierp”… pęka mi serce… Czy Bóg jest samym miłosierdziem? zabił Swgo Syna…. i zabił moje dzieciątko, nie zdążyło nawet się narodzić, nie chcę takiego Boga… przepraszam, przepraszam Księdza że trafiłam na Księdza blog, pozdrawiam

 4. Komentarz numer 4 przez: xmj

  Do makala: „Pewien mężczyzna poszedł, jak co miesiąc, do fryzjera. Zaczęli rozmawiać o różnych sprawach. Ni z tego, ni z owego, wywiązała się rozmowa o Bogu.
  Fryzjer powiedział:
  – Wie pan, ja nie wierzę, że Bóg istnieje.
  – Dlaczego pan tak uważa? – zapytał klient.
  – Cóż, to bardzo proste. Wystarczy tylko wyjść na ulicę, żeby się przekonać, że Bóg nie istnieje. Gdyby Bóg istniał, myśli pan, że istniałoby tyle osób chorych? Istniałyby opuszczone dzieci? Gdyby istniał Bóg, nie byłoby bólu, nie byłoby cierpienia… Po prostu nie mogę sobie wyobrazić Boga, który na to wszystko pozwala.
  Klient pomyślał chwilę, chciał coś powiedzieć, ale zrezygnował. Nie chciał wywoływać niepotrzebnej dyskusji. Gdy fryzjer skończył, klient zapłacił i wyszedł. I w tym momencie zobaczył na ulicy człowieka z długą zaniedbaną brodą i włosami. Wyglądało na to, że już od dłuższego czasu jego włosy i broda nie widziały fryzjera. Był zaniedbany i brudny.
  Wtedy klient wrócił i powiedział:
  – Wie pan co? Fryzjerzy nie istnieją!
  – Bardzo śmieszne! Jak to nie istnieją? – zapytał fryzjer – Ja jestem jednym z nich!
  – Nie – odparł klient – Fryzjerzy nie istnieją, bo gdyby istnieli, nie byłoby ludzi z długimi włosami i brodą, jak ten człowiek na ulicy.
  – A nie, fryzjerzy istnieją, to tylko ludzie nie poszukują nas z własnej woli.
  – No właśnie – powiedział klient. – Dokładnie tak. Bóg istnieje, to tylko ludzie Go nie szukają i robią to z własnej woli, dlatego jest tyle cierpienia i bólu na świecie.
  Bóg nie obiecywał dni bez bólu, radości, bez cierpienia, słońca bez deszczu.
  Obiecał siły na każdy dzień, pociechę wśród łez i światło na drodze…”

 5. Komentarz numer 5 przez: makala

  hm, mądra opowiastka, daje do myślenia ale jest ale, czyż więc wszystko można „zwalić” na wolną wolę ?? Pan Jezus nie miał wolnej woli On musiał umrzeć bo tak chciał Bóg… a Judasz, On też był przeznaczony do tego by zdradzić , bo gdyby nie zdradził Chrystus by nie umarł, poza tym więcej ludzi na świecie cierpi niewinnie – to , to z wolnej woli czy z woli Bożej a może z Jego kaprysu? Fakt każdy z nas „tworzy” swoje życie ale ciągle jest jakieś ale, nie mamy tak do końca wolnej woli. Byłam bardzo blisko z Bogiem hm, aż tak blisko że znikł mi teraz z oczu, tak Mu ufałam że teraz już nikomu nie potrafię zaufać, tak czułam się przy Nim bezpiecznie że teraz wszędzie upatruję zagrożenie, tak Go kochałam że nie potrafię teraz znienawidzieć ale już nie chcę Go nie chcę wierzyć, Przepraszam Księdza że piszę sama nie wiem po co , ani co mnie do tego pisania „popchnęło” ale dziękuję za odezwanie się do mnie…

 6. Komentarz numer 6 przez: xmj

  wolna wola i Jego miłość – taki jest nasz Bóg, nic nie musiał, chciał…
  nie ma przypadków w wierze, wszystko jest po coś!
  pozdrawiam i życzę bliskości z NIM

 7. Komentarz numer 7 przez: xmj

  a i polecam iść do konfesjonału… http://www.umacieja.net/blog/?p=1538

 8. Komentarz numer 8 przez: Dorota

  Słaba przypowiastka. Człowiek z brodą wie, że fryzjer istnieje, ale czy będzie miał fryzjerowi czym zapłacić? Najłatwiej powiedzieć: Bóg nie obiecywał, Bóg tak chciał, Bóg ma coś lepszego dla Ciebie. Ale co to znaczy? Niestety, nie sądzę, że wszystko jest po coś. Np.:mąż alkoholik, który niszczy rodzinę. Boże, o ileż życie byłoby lepsze bez nich! Nie plećcie, że on żyje po coś, bo nie wiecie co pleciecie, ile łez, żalu, nienawiści, a Boga uprosić nie można, taki zatwardziały…

 9. Komentarz numer 9 przez: braga

  świetne zdjęcie ! pożyczyłam sobie na fejsa . A weszłam , bo potrzebuję porady duchowej … Może ksiądz ? 🙂

 10. Komentarz numer 10 przez: xmj

  Proszę bardzo, zapraszam i słucham.

 11. Komentarz numer 11 przez: Radomszcczanin

  Ksiądz z Lgoty Wielkiej powiat radomszczański wykorzystał tekst z zawiesił na kościele z takim samym obrazkiem 😉

 12. Komentarz numer 12 przez: Gall

  Nie rozumiem tego całego zamieszania. Jak dla mnie hasło bomba :)))) Zabawne i to bardzo.

 13. Komentarz numer 13 przez: Cze

  Super hasło!!!

  Dzieci chodźcie do księdza:) nie czekajcie aż podrośniecie.

Napisz komentarz

Nick

Mail (wymagany)(nie będzie publikowany)

Strona www