18 lat minęło…
13. czerwca 2010 . przez xmj
Dziękuję Tym wszystkim, którzy przypomnieli mi o mojej „18” w służbie Bogu. Od święceń (13 czerwca) patronuje mi bardzo ciekawy święty – Antoni. Warto poczytać o nim.
Kilka dni temu odwiedziłem błogosławionego ks. Jerzego w Warszawie. Zajechaliśmy też do s. Agnieszki – klaryski w Miedniewicach, naszej parafianki. Wielkie wrażenie zrobił na nas klasztor klauzurowy. I te kraty! Mama, Siostra, Bratanek i my mogliśmy przywitać się tylko przez kraty. Czemu aż tak…? Pytali ludzie. To nieludzkie! Dopowiadali. A w niektórych oczach pojawiły się łzy… To heroizm.
Wcześniej przywiozłem do parafii odnowionych świętych: Stasia Kostkę i Tereskę. Urodziłem się we wspomnienie św. Jana Vianney’a. Po niedzieli z dziećmi i młodzieżą odwiedzimy wielu świętych i miejsca święte na południu Polski. Dobrze, że są tacy Przyjaciele… Zapraszam do wspólnego stołu Eucharystii – jak na obrazie na zdjęciu. „Tyś jest Panem moim, Ty ścieżkę życia mi ukażesz…” (Ps 16). Pozdrawiam moich Kolegów z „18”:

Teraz to już nie są przelewki, tylko „poważne, pełnoletnie” kapłaństwo 🙂 .
Księże Macieju – wszystkiego najlepszego! Opieki bł. Jerzego Popiełuszki i mnogości darów Ducha Świętego! Szczęść Boże! 🙂
Gratuluję dojrzałości kapłańskiej! Piękny jubileusz. A dzisiaj w rodzinie mieliśmy „narodziny” księdza. Wspaniała jest uroczystość prymicji, tyle w niej świeżości, natchnienia i wzruszeń. I chyba nie przypadkiem tu zajrzałam zaraz po powrocie… ciekawe co będzie za aż 18 lat 🙂
Wszystkiego najlepszego z okazji osiemnastki. Czuć tę dojrzałość…
„powierz Panu swą drogę i zaufaj Mu: On sam będzie działał.” Ps 37,5
Weekend spędziłam pod znakiem święceń i prymicji Przyjaciela. Cytat jest z jego obrazka prymicyjnego. Pięknie było! Wzruszająco i taka radość wypełniła mnie. Tak cudownie!
Dostąpiłam w ten weekend „łaski przebaczenia” w sakramencie pokuty… nie do opisania radośnie!
Księdzu życzę „dorosłości i dojrzałości” w osiemnastym roku kapłaństwa:). Poważniej niech Ksiądz będzie silny mocą Ducha Świętego! I pracuje winnicy Pańskiej z pokorą serca. Świeci światłem odbitym od Chrystusa.
p.s. pamięta Ksiądz o bł. Karolinie, zaprosi ją Ksiądz do Dulska! 😀
Ładna strona :]
Z okazji 18-lecia Kapłaństwa życzę wielkiej radości z każdego dnia kapłańskiej służby. Bożego błogosławieństwa i obfitości darów Ducha Świętego.
„18” to przez wszystkich bardzo oczekiwana chwila , to dorosłość na papierze i w dokumentach ,ale ta osiemnastka jest inna , szczególna ,życzymy , aby więź z Chrystusem była dla ks. najważniejsza , proszę Boga wziąć , Bogiem żyć i Boga nam dawać. Z.J.
Ach ta pełnoletniość 😉 Wielu Łask Bożych na kolejne lata życzę. Pozdrawiam 🙂
Z okazji 18-lecia Kapłaństwa, życzę Księdzu ogromnej miłości, wiary, nadziei i ludzkiej życzliwości.
Aby prowadziło Księdza światło Chrystusa,
w każdym dniu, godzinie życia. Pozdrowienia!
Jeeejjj… to już 18 lat??
GRATULUJĘ!
Gratuluję tej świeżości, którą nadal czuć w Księdza posłudze. I wielu łask życzę. I siły. I niewypalenia.
Pozdrawiam!
😀
pamiętam jak w tamtym roku razem obchodziliśmy `17` 😉 teraz już stuknęło 18 i oby ta liczba się podwoiła, potroiła.. pozdrawiam serdecznie !