Strona ks. Macieja Jastrzębskiego

Straszak?

10. października 2013 . przez xmj

foto_www_698

180 lat temu Zygmunt Krasiński jak prorok przestrzegał:  „Przyjdą takie czasy, że będzie się popierać zepsucie obyczajów. Ze świętej religii uczyni się straszaka, aby obrzydzić ją wszystkim szlachetnym sercom. Podłość będzie nagradzana orderami lub zaszczytami. Lud ogłupiać będą wódką lub innymi elementami, elity szlifami i stanowiskami, a za głowę tych, co będą stawiać opór, wystawi się watahy, cenę, aby się rozprawić z nimi w stosownej chwili”. Słowa te przypomniał na początku roku Biskup Płocki Piotr Libera w homilii wygłoszonej w naszej parafii podczas Eucharystii połączonej z wprowadzeniem relikwii bł. Jana Pawła II i poświęceniem tablicy ku czci miejscowych bohaterów powstania styczniowego.

Ostatnie relacje medialne, komentarze, rozmowy, opinie, czasopisma i zdarzenia są spełnieniem słów wieszcza narodowego Zygmunta Krasińskiego:

– popiera się zepsucie obyczajów: odbywają się parady pederastów, lesbijek, komunistów i aborcjonistów, rząd popiera ideologię gender

– z naszej chrześcijańskiej religii uczyniono straszaka: popytaj sąsiadów i znajomych…

– podłych ludzi się nagradza: popytaj w pracy, w urzędzie, w szkole

– lud ogłupia się zastępczymi tematami typu: pedofilia w Kościele, Franciszek na ustach wrogów Kościoła – jako broń przeciw Kościołowi

– tym, co stawiają opór i szukają prawdy: usiłuje się zbyć drwiną i szyderstwem, skierowanymi przeciwko ludziom dążącym do odsłonięcia pełnej prawdy o czasach stalinowskich, o współpracownikach SB, o Smoleńsku…

Może tak więcej o dobru, które jest mniej krzykliwe niż zło… Cieszę się , że 3/4 dzieci w parafii każdego dnia przychodzi do kościoła w Dulsku i do kaplicy w Sokołowie aby odmawiać różaniec. I niemalże biją się o to, aby móc prowadzić różaniec. Przychodzą z rodzicami i dziadkami. Pięknie i pobożnie odmawiają „zdrowaśki”. Losują do domu różaniec papieża Franciszka i Matkę Bożą. W naszej parafii religia nasza nie jest straszakiem. To chyba tylko w mediach politycznie poprawnych…

ps

zapraszam do wysłuchania wywiadu mojego Kolegi ks. prof. Andrzeja Kobylińskiego

Jeden komentarz do “Straszak?”

 1. Komentarz numer 1 przez: Kurka

  Och! Ile moich odniesień do tego tekstu.
  – Czytam go 16 października. Wspominaliśmy dziś rok 1978. Habemus Papam! Mam w pamięci tamten dzień. Opowiadałam na katechezach o Papieżu Polaku. Dzieci modliły się szczerze, dziękując Bogu za dar Jana Pawła II.
  – Relikwie błogosławionego Jana Pawła II mają parafianie w Dulsku. Moja wspólnota parafialna też ma „cząstkę” bł. Jana Pawła II. Obyśmy czerpali z tej Świętej obecności i przemieniali nasze życie.
  – Rację miał nasz wieszcz narodowy Z.K.
  – Nie bez przyczyny jego słowa cytował Ks. Biskup Piotr Libera.
  – W tym miejscu nie krzyczę, tylko cichutko dzielę się z Ks. Maciejem i wszystkimi, którzy tu zaglądają, moją radością. I trochę na przekór słowom Z.K. Zostałam dziś nagrodzona przez Ks. Biskupa Piotra medalem „Zasłużony dla katechizacji w diecezji płockiej”. Zaskoczenie totalne!
  – Dziś przeżywaliśmy wizytację biskupią w parafii, gdzie pracuję.Tu religia też nie jest straszakiem. Miałam dowód na nabożeństwie różańcowym i podczas składania sprawozdań z działalności grup. Zaangażowali się uczniowie i rodzice. Nasza misyjna, dziecięco-młodzieżowa grupa wypadła świetnie. Ks. Biskup Roman kilkakrotnie odwoływał się do naszej działalności.
  Bogu za wszystko niech będą dzięki!

Napisz komentarz

Nick

Mail (wymagany)(nie będzie publikowany)

Strona www